Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!   

+48 880 362 508

PROJEKT SPORT

Aktualności

25 lipca 2019
Fakt #3 Pływanie na otwartym akwenie różni się od pływania w basenie.  PROJEKT SPORT

Czy basen to najlepsze miejsce na naukę pływania? Zdecydowanie tak, lecz nie oznacza to, że w morzu, jeziorze czy rzece jest to niemożliwe.

 

Morze?

Słona woda ma zarówno plusy, jak i minusy.

Wyporność słonej wody sprawia, że dużo łatwiej jest nam unosić się na wodzie, dzięki czemu czujemy się pewniej, jednak nie zapominajmy o tym, że morze rzadko jest idealnie spokojne. Kiedy pojawia się wiatr, na morzu tworzą się fale i prądy, które niespodziewanie mogą spowodować, że znajdziemy się pod taflą wody lub nie będziemy potrafili wrócić do brzegu. Wtedy nietrudno o niebezpieczeństwo. Zachłyśnięcie słoną wodą jest bardzo nieprzyjemne.

Oczywiście są morza o spokojnym charakterze, dlatego do wszystkiego podchodźmy z głową.

 

Jezioro?

Temperatura wody w jeziorze zbliżona jest do takiej jaka panuje na pływalni co sprawia, że jest to akwen, który najbardziej przypomina środowisko basenowe. Słodka woda jest przyjemniejsza, co w przypadku zachłyśnięcia jest mniej dotkliwe.

Na jeziorze rzadko powstają zagrażające fale lub prądy. dzięki czemu jest to drugie w kolejności miejsce, gdzie dobrze rozpoczynać swoją przygodę z pływaniem. Pamiętajmy jednak, że głębokość jeziora jest w różnych miejscach inna, dlatego pływajmy tylko na wydzielonych do tego fragmentach jeziora pod okiem ratowników wodnych.

 

Rzeka?

Zdecydowanie najtrudniejsze miejsce na rozpoczęcie przygody z pływaniem. Wiry, silny prąd, zimna woda oraz niebezpieczne dno sprawiają, że rzeka nie jest najlepszym miejscem dla początkującego pływaka, a nawet dla osoby zaawansowanej może okazać się niebezpieczna.

 

Basen?

Jak wspominałam na początku, jest to najłatwiejsze miejsce na naukę pływania. Dzięki odpowiedniej temperaturze, względnie płytkiej wodzie, braku fal i prądów, kontroli ratowników wodnych, a dodatkowo pod opieką odpowiedniego instruktora efekty pojawią się zdecydowanie szybciej.

 

Podsumowanie

Pamiętajmy, że środowisko wodne zawsze może stanowić zagrożenie, dlatego nie dajmy ponieść się fantazji i zachowajmy zdrowy rozsądek nad wodą.

 

Fakt #3  Pływanie na otwartym akwenie różni się od pływania w basenie. 

DO POBRANIA

Jesteśmy na:

Jesteśmy na

basen ZSZ Sztygarka

Dąbrowa Górnicza

Jesteśmy na

basen przy SP 29

Dąbrowa Górnicza

Partner BUDGRASS.PL
PARTNER 3WATERS pływanie mamy we krwi

PARTNERZY:

Obiekt sportowy Ułańska

basen WITOSA

basen SPODEK

basen przy TZN

Dąbrowa Górnicza

Wszystkie prawa zastrzeżone.  Projekt Sport©2024

basen przy SP20

Dąbrowa Górnicza

              biuro@projektsport.eu

              tel. 880-362-508

Kontakt

Jesteśmy tutaj

Projekt Sport to zespół ludków pasjonujących się sportem. Firma powstała z zamiłowania do sportu i aktywności fizycznej. Nauczamy i doskonalimy umiejętności pływania u dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Niebawem zaprosimy Was również na wspólne wyjazdy/obozy. :)

 

Projekt Sport Angelika Liszyk

NIP: 6252472121

REGON: 385135813

Nr konta: 

22114020040000390279594072

O nas